کد خبر : 166975
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 23 آذر 1400 - 12:15

سمن‌ها یکی از ابزارهای انتقال قدرت به نسل جوان/ یک ریال از هزینه 16 لیگ برتر توسط دولت پرداخت نمی‌شود

سمن‌ها یکی از ابزارهای انتقال قدرت به نسل جوان/ یک ریال از هزینه 16 لیگ برتر توسط دولت پرداخت نمی‌شود

وزیر ورزش و جوانان بیان کرد:‌ یکی از ابزارهای انتقال قدرت به نسل جوان وجود سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها هستند زیرا وجود این نهاد ها کمک می‌کند انتقال قدرت به راحتی صورت پذیرد.  به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز پنجم‌ اردیبهشت ماه در گردهمایی هیات‌های اندیشه‌ورز جوان، سمن‌ها، ورزشکاران استان همدان

سمن‌ها یکی از ابزارهای انتقال قدرت به نسل جوان/ یک ریال از هزینه 16 لیگ برتر توسط دولت پرداخت نمی‌شود 
وزیر ورزش و جوانان بیان کرد:‌ یکی از ابزارهای انتقال قدرت به نسل جوان وجود سازمان‌های مردم نهاد و سمن‌ها هستند زیرا وجود این نهاد ها کمک می‌کند انتقال قدرت به راحتی صورت پذیرد.
 به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز پنجم‌ اردیبهشت ماه در گردهمایی هیات‌های اندیشه‌ورز جوان، سمن‌ها، ورزشکاران استان همدان بیان کرد: در روزهای ابتدا سال شاهد نزول رحمت الهی بودیم اما اگرچه این سیل برای برخی استان نعمت سرشاری بود و 80 درصد سدهای کشور تکمیل شدند ولی در بعضی استان موجب خسارت به مردم شد.
وی ادامه داد: وحدت ملی یکی از برکات خوبی بود که این حادثه طبیعی در کشورمان ایجاد کرد زیرا همه مردم فارغ از هر نوع نگاهی برای کمک به هموطن خود بود وارد صحنه شدند و این بحران در کنار آثار مثبتی که داشت به خوبی مدیریت و کنترل شد.
 وزیر ورزش و جوانان ضمن اشاره به اقدامات سیاسی اخیر آمریکا و کشورهای اروپایی اظهار کرد: اعلام نام سپاه پاسداران اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی با هر هدفی صورت گرفت نه تنها موجب اختلاف در کشور نشد بلکه این حرکت موجب وحدت، اسنجام ملی و محبوبیت روزافزون سپاه در کشور شد.
سلطانی‌فر ادامه داد: اقدام بعدی که آمریکا در طی این 40 سال بارها انجام داده است پایان دادن معافیت هایی خرید نفت برای کشورهایی خریدار نفت ایران است و اعلام شده است از روز 12 اردیبهشت ماه این تحریم‌ها را علیه ایران را آغاز می‌کنند این اقدامات تلاش برای فشار به نظام است که هربار نیز نتیجه عکس گرفته است و حتما این اقدامات موجب تحکیم پایه های نظام خواهد شد.
 وی بیاینه گام دوم انقلاب را نقشه راه، حرکت و حیات جمهوری اسلامی به جوانان دانست و ابراز کرد: همه سمت گیری برای بهره گیری و استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان است و باید با این رویکرد مقام معظم رهبری از این نیرو محرک به درستی استفاده کنیم ، زمینه انتقال قدرت از نسل قدیم به نسل جدید به گونه ای صورت بگیرد که از سرمایه گذاری خود بهترین بهره را ببریم.
 وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: استفاده از ظرفیت ۳۰ درصدی از زنان و جوانان موید این است که بتوانیم این سیاست‌ها را اجرا کنیم و یکی از ابزارهای انتقال قدرت وجود سازمان های مردم نهاد و سمن‌ها است زیرا وجود این نهاد ها کمک می‌کند انتقال قدرت به راحتی صورت پذیرد. سلطانی‌فر ادامه داد: در ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها حدود 100 سمن در سرتاسر کشور فعالیت داشت اما در حال حاضر تعداد آنها به 2 هزار و 500 سمن افزایش یافته است، در تلاش هستیم تا پایان دولت این تعداد از مرز 4 هزار سمن عبور کند و با حمایت و پشتیبانی‌های مختلف در جهت توانمندسازی سمن‌ها قدمی برداریم.
 وی با بیان اینکه هر چقدر تعامل دولت با مردم از طریق همین سازمان های مردم نهاد افزایش پیدا کند تنش‌های امنیتی و ناهنجاری‌ها نیز کاهش پیدا می‌یابد، اذعان کرد: این‌سمن پل‌ها ارتباطی بین مردم و دولت هستند و تبین کننده سیاست‌های دولت هستند.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: شاهد نتایج موثر این‌سمن‌ها را در حوادث و وقایع سال‌های اخیر بوده ایم در‌حوادث و ناآرامی‌هایی در دی ماه سال ۹۶ در بین کسانی که دستگیر شدند حتی یک نفر از اعضاء سمن‌ها نبودند زیرا این افراد از طریق راه قانونی طرح خواسته می کنند. سلطانی‌فر ابراز کرد: امروز برای پر کردن اوقات فراغت هیچ ابزاری سالم و بهتر از ورزش وجود ندارد برای مثال ۵۰‌میلیون نفر از مردم کشور ما بخشی از اوقافت فراغت خود را با پیگیری فوتبال پر می‌کنند باید در نظر داشته باشیم هزینه سالیانه این 16 تیم لیگ برتر حتی یک ریال هم از ردیف بودجه دولت پرداخت نمی شود کل هزینه این ۱۶ تیم حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است که از طریق حامی‌های مالی و خود طرفداران تیم‌ها تامین می‌شود.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم برای این 50 میلیون ایرانی به تنهایی تفریحی ایجاد کنیم هزینه زیادی را باید پرداخت کنیم چنان چه هر مقدار در این نوع فعالیت‌ها سرمایه گذاری کنیم از هزینه‌های درمانی، بیمارهای روانی و ناهنجارهای کم کردیم اگر در جامعه افراد بیشتری فعالیت جسمی داشته باشد این جامعه موفق‌تر عمل می‌کند.
 کسب ۷۸ مدال رنگین در مسابقات بین‌المللی
 مدیر کل ورزش و جوانان‌ استان همدان نیز عنوان کرد: استان همدان با داشتن تاریخ کهن یکی‌ از استان‌های مهم کشور محسوب می‌شود و استان دارای ۱۰۷ سمن فعال است، در پایان سال ۹۷ وارد باشگاه صد تایی سمن‌ها شده و ۴۷ هیئت ورزشی مختلف در استان فعالیت می‌کنند.
 محسن جهانشیر ادامه داد: استان با حدود ۸۶ هزار و ۵۰۰ ورزشکار، ۱۰۱ تیم ورزشی فعال در لیگ‌های مختلف، ۱۰۰ میزبانی مسابقات کشوری و ۶ میزبانی مسابقات بین المللی در حال فعالیت در زمینه های مختلف ورزشی است.
مدیر کل ورزش و جوانان‌ استان همدان اظهار کرد: کسب ۷۸ مدال رنگین در مسابقات بین‌المللی و حضور ۱۲ ورزشکار در مسابقات جاکارتا از دیگر افتخارات استان است و همچنین سال گذشته ۲۳ مورد وام بیش از ۲۱ میلیارد رالش اشتغال جوانان پرداخت شد. جهانشیر ادامه داد: اهداف ما در‌ پله اول برنامه‌ریزی‌ها در جهت پروژه های نیم تمام است تا حداقل تا پایان سال ۲۰ پروژه را باید‌ به پایان برسانیم همچنین فعال‌سازی سمن‌ها از اهداف دولت است و برون سپاری به بخش خصوصی را در برنامه خواهیم داشت.
 وی با اشاره به اینکه سال ۹۷ سال بسیار خوبی در حوزه اعتبارات جاری و ورزشی داشتیم، اظهار کرد: تامین اعتبار برای احداث خانه جوان و دفتر مشترک ورزشی، افزایش سهم مربوط به اعتبارات جوانان و افزایش سهم تخصیص طرح‌های عمرانی ملی از مطالبات ما در سال 98 است.
 مدیر کل ورزش و جوانان‌ استان همدان اذعان کرد: اداره کل ورزش و جوانان به دنبال تصریح در تحویل پروژه هایی است که در دست شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است و اگر اعتبار خوبی برای آن تامین شود خواسته اصلی جامعه ورزش تحقق پیدا می‌کند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.