کد خبر : 23007
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1400 - 16:47

عملکرد نامناسب دولتها برای انتصاب مدیران «زن»

عملکرد نامناسب دولتها برای انتصاب مدیران «زن»

عکس تزئینی است. عضو شورای مرکزی کانون تکریم زن و خانواده، با اشاره به اینکه بر خلاف شعارهای تبلیغاتی در تمام دوره‌های انتخابات، شاهد عملکرد نامناسب برای انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی هستیم گفت: برخی علاج درد را در گماردن برخی خانم‌ها در برخی مناصب می‌بینند. در دولت اصلاحات بسیاری از سمت ها صرفا سیاسی

عملکرد نامناسب دولتها برای انتصاب مدیران «زن»
عکس تزئینی است.

عضو شورای مرکزی کانون تکریم زن و خانواده، با اشاره به اینکه بر خلاف شعارهای تبلیغاتی در تمام دوره‌های انتخابات، شاهد عملکرد نامناسب برای انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی هستیم گفت: برخی علاج درد را در گماردن برخی خانم‌ها در برخی مناصب می‌بینند. در دولت اصلاحات بسیاری از سمت ها صرفا سیاسی و ظاهری بود چراکه زنان منصوب شده توان تصمیم گیری نداشتند. در این میان صرفا حضور جنسیت خانم در مناصب مدیریتی  موثر نیست بلکه استفاده از زنان متخصص و با تجربه مرتبط باید مد نظر قرار داده شود.

 سمیه سادات حسنی حلم در نخستین نشست انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با دانشجویان که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا و در همین دانشگاه برگزار شد، موج “ناامیدی” در میان زنان و دختران را از جمله آسیب‌های مهم زنان و دختران دانست و اظهار کرد: در حال حاضر در شورای عالی قضایی حتی یک خانم قاضی حضور ندارد! ما چگونه توقع داریم این آقایان صدای ما باشند و دید ما خانم‌های را داشته باشند؟ لذا حتما باید از زنان در مناصب مدیریتی استفاده کنیم.
این پژوهشگر حوزه زن و خانواده، با تاکید بر اینکه ما نگاه فمینیستی به مسائل زنان نداریم، ادامه داد: برخی علاج درد را در گماردن برخی خانم‌ها در برخی مناصب می‌بینند. در دولت اصلاحات بسیاری از سمت ها صرفا سیاسی و ظاهری بود چراکه زنان منصوب شده توان تصمیم گیری نداشتند. در این میان صرفا حضور جنسیت خانم در مناصب مدیریتی  موثر نیست بلکه استفاده از خانم‌های متخصص و با تجربه مرتبط باید مد نظر قرار داده شود.
حسنی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مشکلات حقوقی زنان اعم از مشکلات پیرامون نفقه، مهریه، اثبات عسر و حرج، مسائل مالی زنان رها شده و اجرت المثل و لزوم توجه معاونت امور زنان و خانواده برای رفع این مسائل، تصریح کرد: ما در محاکم شرمنده خانم‌ها هستیم چراکه در بسیاری از حقوق اولیه آنها ضعف وجود دارد و علیرغم تئوری‌ها در عمل اجرای خوبی نداریم.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.