کد خبر : 148152
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آذر 1400 - 18:23

تصویب ۳۹ پروژه اقتصاد مقاومتی برای سال آینده در استان مرکزی

تصویب ۳۹ پروژه اقتصاد مقاومتی برای سال آینده در استان مرکزی

ایسنا/مرکزی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: ۳۹ پروژه اقتصاد مقاومتی مربوط به ۶ دستگاه اجرایی برای سال ۱۴۰۰ در استان پیشنهاد و تصویب شد که ارزش کل سرمایه گذاری پروژه های مذکور ۶۳ هزار و ۸۶۹ میلیارد ریال و ۴۰۴ میلیون دلار است. رقیه یادگاری روز پنجشنبه ۱۴ اسفند در ستاد راهبری و

تصویب ۳۹ پروژه اقتصاد مقاومتی برای سال آینده در استان مرکزی

ایسنا/مرکزی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی گفت: ۳۹ پروژه اقتصاد مقاومتی مربوط به ۶ دستگاه اجرایی برای سال ۱۴۰۰ در استان پیشنهاد و تصویب شد که ارزش کل سرمایه گذاری پروژه های مذکور ۶۳ هزار و ۸۶۹ میلیارد ریال و ۴۰۴ میلیون دلار است.

رقیه یادگاری روز پنجشنبه ۱۴ اسفند در ستاد راهبری و اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اظهار کرد: شهرک صنعتی ایبک آباد ۱۸۱ هکتار است که از ۲۸۶ واحد مستقر، ۱۶۸ واحد با ۴هزار و ۵۰۱ میلیارد ریال و اشتغال دو هزار و ۳۷۱ نفر پروانه بهره برداری اخذ کرده اند.

وی افزود: بررسی تامین آب شهرک صنعتی ایبک آباد از سه طریق پساب فاضلاب اراک و چاه‌ خریداری شده در روستای گاوخانه و از سایر چاه‌های موجود در منطقه، اصلاح و تعمیر شبکه ابرسانی موجود در شهرک، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهرک، ارائه راهکار برای جاوگیری از هدررفت آب، خرید ماشین آتشنشانی و احداث اسکلت نمازخانه و سرویس بهداشتی از جمله مطالبات این شهرک است که باید بررسی شده و نتیجه آن اعلام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی ادامه داد: در خصوص روشنایی معابر شهرک و همچنین تکمیل زیرگذر ورودی شهرک پیگیری هایی صورت گرفته و تصمیماتی اتخاذ شده است.

یادگاری در خصوص شهرک صنعتی خیرآباد اضافه کرد: این شهرک دارای هزار و ۲۴۹ هکتار مساحت است که از تعداد ۴۶۳ واحد مستقر، ۳۶۷ واحد با سرمایه ۶هزار و ۹۲۶ میلیارد ریال و اشتغال ۴هزار و ۵۸۶ نفر پروانه بهره برداری اخذ کرده اند.

وی ادامه داد: این شهرک نیز مشکلات و مواردی در خصوص اجرای پل روگذر داشته که مقرر شده بود شرکت شهرک های صنعتی تا پابان پروژه نسبت به انجام تعهدات اقدام کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: از مهمترین مشکلات شهرک صنعتی ایبک آباد تامین آب منطقه است که تاکنون در این راستا نشست‌های مختلفی برگزار شده، این شهرک دارای ۶۰ لیتر تخصیص آب است که باید بررسی شود که این میزان امکان استحصال دارد.

سعید فرخی بیان کرد: طی جلسات برگزار شده مقرر شده بود پرت آب در مسیر انتقال این شهرک بررسی و عملیات اصلاح خط انتقال مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه چاه‌های منطقه به دلیل عمر بالا نیاز به افزایش ظرفیت جدید دارند، گفت: می‌طلبد در صورتی که از همان محلی که چاه‌ها حفر شده امکان استحصال آب وجود داشته باشد، با صدور مجوز بغل کنی چاه انجام شود و در صورتی که تمامی اقدامات پیشنهادی امکان اجرا نداشته باشد باید انتقال آب گاوخانه و پساب آن مورد توجه قرار گیرد.

به گژارش ایسنا، در این نشست مسائل و مشکلات شهرک های صنعتی ایبک آباد و خیرآباد مطرح و مقرر شد تا ۱۰ روز آتی معاون اقتصادی استاندار جلسه ویژه در خصوص شهرک ایبک آباد برگزار و برای شرکت خیرآباد جلسه ای در محل شهرک برگزار و مسائل و مشکلات بررسی شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.