کد خبر : 124720
تاریخ انتشار : جمعه 5 آذر 1400 - 20:44

شیوه نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

شیوه نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

شیوه نامه اجرایی شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی تدوین و به دانشگاه ها علوم پزشکی کشور ابلاغ شد. به گزارش ایسنا، بر اساس شیوه نامه اجرایی انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران وزارت بهداشت، ثبت نام داوطلبان جهت انتخابات ۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری انتخابات آغاز و به مدت هفت روز انجام می شود و

شیوه نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

شیوه نامه اجرایی شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی تدوین و به دانشگاه ها علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس شیوه نامه اجرایی انتخابات شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران وزارت بهداشت، ثبت نام داوطلبان جهت انتخابات ۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری انتخابات آغاز و به مدت هفت روز انجام می شود و در واحدهایی که تعداد ثبت نام کنندگان به حد نصاب نرسد اطلاع رسانی مجدد به دانشجویان همان واحد مهلت ثبت نام به مدت پنج روز تمدید می شود.

بر این اساس حدنصاب ثبت نام کنندگان به تعداد حداقل اعضای منتخب به علاه یک است و کمیته اجرایی موظف است پس از پایان مهلت ثبت نام صلاحیت داوطلبان را مطابق آئین نامه شورای صنفی دانشجویان و دستیاران طی چهار روز کاری بررسی و اسامی نهایی داوطلبان را اعلام کنند و داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند ظرف ۴۸ ساعت به رد صلاحیت خود اعتراض کنند و مرجع رسیدگی مجدد به صلاحیت داوطلب معترض کمیته نظارت بر انتخابات خواهد بود.

بر اساس این شیوه نامه چنانکه پس از تمدید زمان ثبت نام در واحدی که تعداد ثبت نام کنندگان برابر تعداد اعضای شورا یا کمتر باشد انتخابات برگزار نشده و داوطلبان پس از احراز صلاحیت عضو شورای صنفی واحد مذکور خواهند شد.

همچنین این شیوه نامه تبلیغات در فضای فیزیکی باید چهار روز قبل از برگزاری انتخابات آغاز و ۱۲ ساعت قبل از انتخابات پایان یابد و نظارت بر نشر محتوای تبلیغاتی بر فضای فیزیکی دانشکده یا دانشگاه کاندیدها بر عهده کمیته اجرایی است. همچنین به منظور افزایش مشارکت دانشجویان انتخابات دانشکده ها و خوابگاه ها از ساعت ۹ تا ۲۰ عصر برگزار می شود و با نظر رئیس کمیته تا دو ساعت قابل تمدید است.

طبق این شیوه نامه جدید انتخابات تمامی واحدها ترجیحا در یک روز انجام می گیرد و در صورت فراهم نشدن شرایط برگزاری همزمان انتخابات واحدهای دانشکده ای و خوابگاهی کمیته نظارت می تواند برگزاری انتخابات دانشکده ها و خوابگاه ها را دو روز تمدید کند.

بر این اساس برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان و دستیاران در بستر الکترونیک انجام خواهد شد. در پایان این شیوه نامه تاکید شده است در صورت احراز تخلف و اثبات عدم صلاحیت اعضای شورای صنفی و قطعیت انحلال شورای واحد، برگزاری مجدد انتخابات آن واحد ظرف مدت یک ماه پس از انحلال الزامی است.

چنانچه عضو شورای صنفی به درخواست کتبی خود و یا طبق جدول بررسی تخلفات از عضویت شورا خارج شود در مورد شورای واحد از اولین جلسه تشکیل شده بعدی عضو علی البدل جایگزین خواهد شد و در مورد شورای مرکزی انتخاب دبیر شورای واحد مربوطه انجام شده و منتخب به شورای مرکزی وارد می شود و در نهایت چنانچه تعدادی از اعضای شورای صنفی دانشجویان و دستیاران طی دوره به هر دلیلی با مشکل کسری تعداد اعضا مواجه باشند همچنان رسمیت دارند.

 

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.