کد خبر : 22937
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 مهر 1400 - 16:33

تغییر کادر فنی تیم ملی به نفع حسن یزدانی تمام شد

تغییر کادر فنی تیم ملی به نفع حسن یزدانی تمام شد

 ملی پوش سابق کشتی ایران به شکست دیوید تیلور آمریکایی از حسن یزدانی در آوردگاه جهانی نروژ اشاره کرد و تغییر کادر فنی تیم ملی را به نفع حسن یزدانی دانست. رضا افضلی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به دیدار شب گذشته (یازدهم مهر) حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی در رقابت

تغییر کادر فنی تیم ملی به نفع حسن یزدانی تمام شد

 ملی پوش سابق کشتی ایران به شکست دیوید تیلور آمریکایی از حسن یزدانی در آوردگاه جهانی نروژ اشاره کرد و تغییر کادر فنی تیم ملی را به نفع حسن یزدانی دانست.

رضا افضلی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به دیدار شب گذشته (یازدهم مهر) حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی در رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهانی نروژ، اظهار کرد: از قبل هم پیش بینی کرده بودم که حسن یزدانی این دیدار را با غلبه بر حریف آمریکایی پشت سر می گذراند.
وی درخصوص چرایی بهبود عملکرد حسن یزدانی در دیدار برابر تیلور در رقابت های جهانی نروژ، ادامه داد: کشتی گیرانی که در رقابت های این سطح حاضر می شوند، از نظر آمادگی بدنی و سطح تکنیک و تاکتیک تقریبا در یک سطح هستند، یعنی همه نهایت تمرینات و تلاش خود را دارند و تنها چیزی که می تواند به یک کشتی گیر کمک کند تا پیروز باشد، مسائل روحی است.
افضلی افزود: کوچ(مربی) حسن یزدانی برابر تیلور در مسابقات جام جهانی کشتی 2017 کرمانشاه رسول خادم و در رقابت های 2018 هم غلام محمدی بود، مربیانی که با آنها کار کرده ام و می دانم از نظر فنی و تکنیکی در سطح بالایی هستند، اما استرسی که حین مسابقات روی خودشان هست را به ورزشکار هم منتقل می کنند.
وی ادامه داد: چندسالی را هم در رقابت های لیگ با پژمان درستکار کار کرده ام و وجه متمایز این مربی با دو مربی یاد شده(خادم و محمدی) در این است که حتی حین مسابقه به کشتی گیر آرامش می دهد و معتقدم همین آرامشی که پژمان درستکار در رقابت با تیلور به حسن یزدانی داد باعث شد تا در این رقابت پیروز شود.
دارنده مدال طلای مسابقات آسیایی 2014 گفت: بنابراین تغییر کادر فنی به نفع حسن یزدانی تمام شد و نتیجه آن را در رقابت های جهانی 2021 نروژ به خوبی دیدیم.
وی تصریح کرد: پژمان درستکار چندباری حین دیدار حسن یزدانی با تیلور نکاتی را به او گوشزد و تلاش می کرد تا او را به آرامش دعوت  کند، بگونه های که حتی زمان خاک شدن هم احساسی تصمیم نگرفت.
افضلی از حسن یزدانی به عنوان کشتی گیری جسور و جنگنده یاد کرد و گفت: حسن یزدانی از تیلور بالاتر است، اما ترسی که به دلش رفته بود، باعث می شد تا برابر این کشتی گیر شکست بخورد.
وی گفت: این اطمینان را می دهم که از این پس هربار دیگر که یزدانی با تیلور دیدار داشته باشد، راحت تر بازی کند و باز هم پیروز میدان باشد.
این ملی پوش سابق کشتی ایران در پایان با اشاره به کسب هفت مدال رنگارنگ المپیک و جهانی توسط حسن یزدانی اظهار کرد: یزدانی بازهم جا دارد که تعداد مدال هایش را اضافه کند و به اسطوره ای بزرگ در کشتی ایران تبدیل شود.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.